Jutro zapraszam na mój najnowszy film. Tym razem będzie o legendzie niemieckiego obozu Auschwitz, słynnym bokserze Tadeuszu „Teddym” Pietrzykowskim.

Ta mało znana postać zasługuje na rozgłos, gdyż będąc więźniem obozu koncentracyjnego walczył w ringu z niemieckimi oprawcami i pokonywał ich za każdym razem. Walki z Niemcami dawały Teddiemu szansę na przeżycie, gdyż za nie dostawał dodatkowe racje żywnościowe. Jednak to nie jedyny aspekt, posiadały one też inny wydźwięk. Jego sukcesy miały olbrzymie znaczenie dla pozostałych więźniów. Zwycięstwa te dodawały im otuchy. Zaczynali wierzyć, że Niemcy nie są niepokonani.

Tym krótkim filmem warto przybliżyć te nietuzinkową postać. W przyszłym roku trafi do kin film oparty na historii tego niezwykłego pięściarza.
_______________________
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek – Historia poza horyzont

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #historiapozahoryzont #gruparatowaniapoziomu #historykon #wojna #polska #boks #auschwitz #niemcy #liganauki #nauka